logo BIPLogo Facebook

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

biało morska grafika z hasłe: szukamy wolontariusz. Skontaktuj się z nami i napisem: Wolontariat to spacer i rozmowa, pomoc w zakupach i w lekcjach, wyjścia na plac zabaw i do urzędu. Wolontariat to spotkania z dziećmi, seniorami i dorosłymi, którym brakuje wsparcia drugiego człowieka.  Wolontariat po prostu towarzyszenie. oraz adresem działu wsparcia rodziny i numerem telefonu 71 78 23 593

Pomagamy mieszkańcom opierając się na trzech grupach ludzi. Są to pracownicy ośrodka, pracownicy organizacji pozarządowych, z którymi współpracujemy i wolontariusze, którzy w wolnym czasie towarzyszą potrzebującym mieszkańcom.

Cały czas poszukujemy wolontariuszy, którzy będą wspierali wrocławian w potrzebie. Nasi podopieczni potrzebuję przede wszystkim obecności drugiego człowieka. Rozmowy, uśmiechu i niewielkiej pomocy!

Czym zajmują się wolontariusze

Nasi wolontariusze pomagają przede wszystkim dzieciom i osobom starszym. Pomoc wolontariuszy to głównie:

  • Pomoc dzieciom w nauce np. języków obcych, rozwoju zainteresowań i talentów, organizacji czasu wolnego. Pomocą obejmujemy przede wszystkim dzieci z rodzin należących do programu „Dwa plus Trzy i jeszcze więcej’, dzieci z rodzin zastępczych oraz z rodzin korzystających z innego naszego wsparcia.
  • Wolontariat towarzyszący, czyli wsparcie w czynnościach dnia codziennego. Taką pomoc kierujemy do osób starszych, niepełnosprawnych, samotnych i naszych klientów w potrzebie.
  • Wolontariat w naszych Dziennych Domach Pomocy, w których w ciągu dnia przebywają osoby starsze.

Gdzie się zgłosić

Aby zostać wolontariuszem zgłoś się do naszego Działu Wsparcia Rodziny, który koordynuje wszelkie działania związane z wolontariatem w Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Aby skontaktować się z Działem Wsparcia Rodziny kliknij w ten link.

Możesz też skontaktować się z innym naszym działem, w którym wstępnie porozmawiasz o wolontariacie.

Pomoc rodzinom zastępczym

Jeśli chcesz pomagać dzieciom z rodzin zastępczych, których rodzice biologiczni nie chcę lub nie mogą się nimi zajmować możesz skontaktować się z Zespołem Realizacji Zadań Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej. Aby skontaktować się z Zespołem Realizacji Zadań Rodzinnej Pieczy Zastępczej kliknij w ten link.

Pomoc nieradzącym sobie mieszkańcom

Jeśli chcesz wspierać osoby, które korzystają z naszej pomocy ze względu na wiek, bezradność, samotność, trudną sytuację materialną czy bezradność w różnych życiowych kwestiach możesz skontaktować się z jednym z Zespołów Terenowej Pracy Socjalnej. Aby skontaktować się z Zespołem Terenowej Pracy Socjalnej kliknij w ten link.

Pomoc osobom w kryzysie bezdomności i imigrantom

Jeśli chcesz pomagać osobom w kryzysie bezdomności lub imigrantom w trudnej możesz skontaktować się z Zespołem ds. Osób w Kryzysie Bezdomności i Uchodźców. Aby skontaktować się z Zespołem ds. Osób w Kryzysie Bezdomności i Uchodźców kliknij w ten link.

Pomoc seniorom w domach pomocy

Jeśli chcesz pomagać seniorom, którzy korzystają z możliwości dziennego pobytu w naszych domach możesz skontaktować się z Dziennym Domem Pomocy Na Ciepłej lub Dziennym Domem Pomocy Pogodna Jesień. Aby skontaktować się z naszymi dziennymi domami kliknij w ten link.

Formalności – rozmowa, karta, porozumienie, szkolenie i ubezpieczenie

  1. Jeśli zgłosisz się do nas, spotka się z Tobą pracownik Działu Wsparcia Rodziny.
  2. Nasz pracownik zapozna Cię z zasadami wolontariatu i otrzymasz od niego kartę wolontariusza do wypełnienia. Karta wolontariusza to dokument, w którym ustalamy zakres zadań, jakie będziesz wykonywać oraz Twoją dyspozycyjność.
  3. Na podstawie karty przygotowujemy porozumienie, które podpiszesz Ty oraz upoważniony przedstawiciel naszego ośrodka.
  4. Po podpisaniu porozumienia przejdziesz szkolenie BHP i szkolenie z ochrony danych osobowych, a jeśli będziesz pracować z seniorami to także dodatkowe szkolenie organizowane przez Dział Wsparcia Rodziny.

Harmonogram wizyt czy informacje o swoich działaniach będziesz przekazywać i uzgadniać z pracownikiem działu, z którym będziesz współpracować.

Jeśli będziesz wolontariuszem przez okres dłuższy niż 30 dni ubezpieczymy Cię z tytułu wypadków lub chorób zawodowych powstałych w szczególnych okolicznościach (będziesz ubezpieczony przez Gminę Wrocław)

UWAGA! Jeśli chcesz zostać u nas wolontariuszem musisz mieć skończone 18 lat.

Zapraszamy! Wrocławianie czekają na Twoja obecność!

Kontakt

Dział Wsparcia Rodziny
ul. Hubska 30-32, 50-502 Wrocław
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel./fax 71 78 23 590, 71 78 23 592, 71 78 23 593

Załączniki:
Dostęp do URL (https://mops.wroclaw.pl/attachments/article/2403/Karta%20wolontariusza.pdf)Karta%20wolontariusza.pdf[Karta_wolontariusza]0 kB10-04-2024
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij