logo BIP

MOPS informacja

W OKRESIE PANDEMII NA PAŃSTWA TELEFONY W SEKRETARIACIE

OCZEKUJEMY DO GODZINY 19:00. (PN.-PT.)

Kontakt: tel. (071) 78-22-300 do 03

Sekretariat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław ul. Strzegomska 6
Kontakt: tel. (071) 78-22-300 do 03
fax (071) 78-22-405
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl

Kasy przy ul.Strzegomskiej 6 czynne od pn.do pt.

w godzinach 10:00 - 14:00 

Uwaga! za wyjątkiem ostatniego dnia miesiąca -

kasy czynne od 10:00-12:00

INFOLINIA

  tel. 71 782 23 22

Świadczenia rodzinne, 500+ oraz 300 +

   tel. 71 799 92 74

   tel. 71 782 23 26 (wypłata)

DODATKI MIESZKANIOWE

    tel. 71 782 23 46

    tel. 71 782 23 48

KARTA RODZINA PLUS i
KARTA DUŻEJ RODZINY

    tel.  (71) 78 23 595

    tel.  (71) 78 23 594

   ul. Strzegomska 6, pokój 26
 Obsługa klientów w okresie pandemii:

Przyjmujemy klientów od poniedziałku

do piątku od godziny 8.00 do 15.00. !

 

POWIATOWY ZESPÓŁ DS. ORZEKANIA  NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI                  

SIEDZIBA ZESPOŁU:

Wrocław 53-661 Pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro
Obsługa klientów pokój nr 316, od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 15:00.
Informacja telefoniczna: 071 78 22 360, 071 78 22 362, 071 78 22 363

Adres e-mail: zon@mops.wroclaw.pl

Więcej informacji na temat orzecznictwa o niepełnosprawności w linku poniżej:

KLIKNIJ TUTAJ

 

 

Wyszukaj

Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 1 - dostępność architektoniczna

Budynek znajduje się przy ulicy Braniborskiej. Ilość kondygnacji 2. Ciągi piesze prowadzące do wejść są w złym stanie. Ciągi prowadzą po strefie ruchu. Przy samym budynku znajduje się ażurowa płyta chodnikowa mogąca stanowić problem nie tylko dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W odległości około 300 metrów znajduje się komunikacja publiczna – autobus. W odległości około 400 metrów znajduje się komunikacja publiczna- tramwaj.

Brak jest wydzielonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Jednak sama lokalizacja budynku umożliwia bezproblemowe parkowanie w bezpośredniej bliskości budynku.

Budynek jest czytelnie oznaczony szyldem. Budynek posiada dwa wejścia: główne i boczne.

Wejście główne – do wejścia prowadzi krawężnik oraz 5 schodów. Schody są antypoślizgowe. Obustronna poręcz znajdująca się przy schodach nie jest wyciągnięta przed linię schodów, co może być przeszkodą dla osób z dysfunkcją wzorku. Poręcze, jak i schody nie są też skontrastowane. Same schody są w jaśniejszym kolorze niż cała elewacja budynku. Wejście główne jest zadaszone. Drzwi przeszklone – nie są skontrastowane, kolorystycznie zlewają się z elewacją budynku. Drzwi nie otwierają się automatycznie. Za drzwiami znajduje się wiatrołap z dużą przestrzenią manewrową. Drugie szklane drzwi znajdujące się za wiatrołapem również nie zostały skontrastowane.

Przy wejściu głównym brak jest, rozwiązań umożliwiających samodzielnie dostanie się do wewnątrz osobom ze szczególnymi potrzebami.

Wejście boczne znajduje się z tyłu budynku. Do wejścia prowadzi podjazd, który może stanowić alternatywny dostęp dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Problem może stanowić sam dojazd do podjazdu, który wyłożony jest ażurowymi płytami chodnikowymi. Drzwi nie otwierają się automatycznie. Na co dzień są zamknięte.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku znajduje się jedna klatka schodowa usytuowane przy wejściu głównym. Biegi schodów oraz spoczniki mają odpowiednią szerokość i długość. Schody wyposażone są w obustronne poręcze oraz taśmę antypoślizgową. Schody nie zostały skontrastowane.

W budynku brak jest windy. Nie zastosowano też innych rozwiązań umożliwiających dostęp osobom ze szczególnymi potrzebami na wyższą kondygnację.

Ciągi komunikacyjne są szerokie i nie mają utrudnień w postaci progów. Szerokość korytarzy jest zgodna z warunkami technicznymi. W korytarzach znajdują się poczekalnię dla klientów.

Obsługa Klientów odbywa się w pokojach zarówno na parterze, jak i na piętrze. Drzwi oznaczone są tabliczkami informacyjnymi (dość małymi) i numerami na drzwiach. Biura nie zostały wyposażone w systemy wspomagające osoby z dysfunkcją słuchu. Brak jest również dostosowanych biurek (z dostawkami) do obsługi klientów poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Budynek posiada dostosowaną toaletę o odpowiedniej przestrzeni manewrowej dla osób ze szczególnymi potrzebami. Znajduje się na parterze i jest oznaczona piktogramem. Drzwi są odpowiedniej szerokości, wejście nie ma progu. Przy otwieraniu i zamykaniu jest zachowany niski poziom wysiłku fizycznego, jednak klamka jest dość mała. Drzwi wyposażone zostały w system zamykania. Włącznik światła umieszczony został na wysokości umożliwiającej korzystanie z niej osobom z niepełnosprawnościami. Przestrzeń transferowa znajduje się z jednej strony miski ustępowej i ma odpowiednie wymiary. Toaleta została wyposażona w jednostronną, uchyloną , stabilną poręcz po przeciwnej stronie miejsca odstawczego. Miska ustępowa nie jest wydłużona. Umywalka jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach (odpowiednia przestrzeń pod umywalką). Zastosowano baterię z przedłużonym mieszalnikiem. Przy umywalce znajduje się uchylna poręcz. Toaleta nie posiada przycisku alarmującego. Brak jest wyznaczonego miejsca dla opiekuna z dzieckiem.

Budynek posiada 2 drogi ewakuacyjne, których schematy zostały umieszczone na planach ewakuacyjnych. W budynku brak systemu dźwiękowego powiadamiania alarmowego, jak i świetlnego.

W obrębie wejścia głównego znajduje się tablica informacyjna. Nie zastosowano całościowego planu budynku.

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij