logo BIP

MOPS informacja

W OKRESIE PANDEMII NA PAŃSTWA TELEFONY W SEKRETARIACIE

OCZEKUJEMY DO GODZINY 19:00. (PN.-PT.)

Kontakt: tel. (071) 78-22-300 do 03

Sekretariat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław ul. Strzegomska 6
Kontakt: tel. (071) 78-22-300 do 03
fax (071) 78-22-405
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl

Kasy przy ul.Strzegomskiej 6 czynne od pn.do pt.

w godzinach 10:00 - 14:00 

Uwaga! za wyjątkiem ostatniego dnia miesiąca -

kasy czynne od 10:00-12:00

INFOLINIA

  tel. 71 782 23 22

Świadczenia rodzinne, 500+ oraz 300 +

   tel. 71 799 92 74

   tel. 71 782 23 26 (wypłata)

DODATKI MIESZKANIOWE

    tel. 71 782 23 46

    tel. 71 782 23 48

KARTA RODZINA PLUS i
KARTA DUŻEJ RODZINY

    tel.  (71) 78 23 595

    tel.  (71) 78 23 594

   ul. Strzegomska 6, pokój 26
 Obsługa klientów w okresie pandemii:

Przyjmujemy klientów od poniedziałku

do piątku od godziny 8.00 do 15.00. !

 

POWIATOWY ZESPÓŁ DS. ORZEKANIA  NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI                  

SIEDZIBA ZESPOŁU:

Wrocław 53-661 Pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro
Obsługa klientów pokój nr 316, od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 15:00.
Informacja telefoniczna: 071 78 22 360, 071 78 22 362, 071 78 22 363

Adres e-mail: zon@mops.wroclaw.pl

Więcej informacji na temat orzecznictwa o niepełnosprawności w linku poniżej:

KLIKNIJ TUTAJ

 

 

Wyszukaj

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności - dostępność architektoniczna

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności znajduje się na 3 piętrze pięciokondygnacyjnego budynku przy pl. Solidarności. Ciągi piesze prowadzące do wejść są
w dobrym stanie. 

W odległości nieprzekraczającej 150 metrów znajduje się komunikacja publiczna – autobus, tramwaj.

W niedalekiej odległości od wejścia do budynku znajdują się dwa miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Miejsca parkingowe zostały prawidłowe oznaczone znakami poziomymi (koperta) oraz znakiem pionowym. Wysoki krawężnik chodnika utrudnia dostęp do ciągu pieszego i obiektu.

Budynek posiada 1 wejścia, do którego prowadzą 4 schody. Obok znajduje się pochylnia wyposażona w obustronne poręcze. Strefa wejściowa jest zadaszona. Drzwi wejściowe nie zostały skontrastowane. Hol główny został zaaranżowany w sposób logiczny i przewidywalny. Żadne elementy nie zawężają ciągów komunikacyjnych.

W budynku znajdują się dwie klatki schodowe. Główna klatka schodowa usytuowana została na wprost wejścia. Biegi schodów oraz spoczniki mają odpowiednią szerokość i długość. Schody wyposażone zostały w jednostronną poręcz. Schody nie został skontrastowany. Boczna klatka służy jako drogą ewakuacyjna.

Dźwig osobowy umożliwia, dostanie się na 4 kondygnacje budynku. Kabina windy ma dość małe wymiary, niepozwalające na obrót wózka wewnątrz. Przycisk przywołania znajduje się na odpowiedniej wysokości, która pozwala na samodzielne korzystanie z windy przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Panel sterowania posiada oznaczenia brajlowskie. W windzie zamontowany jest system informacji głosowej.

Ciągi komunikacyjne nie mają utrudnień w postaci progów. Przy wyjściu z windy znajdują się szklane drzwi wyposażone są w duże i funkcyjne uchwyty. Drzwi nie zostały skontrastowane. Korytarze mają odpowiednią szerokość.

Na 3 piętrze, na prawo od Windy znajduje się część budynku przeznaczona dla Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. W przestrzeni oczekiwania znajdują się miejsca siedzące – poczekalnia. Biuro Obsługi Klienta zostało oznakowane w sposób czytelny. Przestrzenne pomieszczenie, w którym odbywa się obsługa klienta wyposażone zostało w wysunięte biurka, które ułatwiają podjazd osobą poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Brak jest systemu kolejkowego oraz biletomatu. Biuro nie zostało wyposażone w systemy wspomagające osoby z dysfunkcją słuchu.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostosowana toaleta na potrzeby osób ze szczególnymi potrzebami znajduje się naprzeciwko Biura Obsługi Klienta. Pomieszczenie jest oznakowane. Drzwi są odpowiedniej szerokości, wejście nie ma progu. Drzwi wyposażone zostały w system zamykania. Włącznik światła umieszczony został dość wysoko, co może sprawiać trudność osobom z niepełnosprawnościami. Przestrzeń transferowa znajduje się z jednej strony miski ustępowej i ma odpowiednie wymiary. Toaleta została wyposażona w dwa uchwyty, z czego jeden, od strony miejsca transferowego, jest uchylny. Obie poręcze są za krótkie. Wydłużona miska ustępowa znajduje się na odpowiedniej wysokości. Umywalka jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach (odpowiednia przestrzeń pod umywalką). Wyposażona została w długi i wygodny mieszacz baterii. Toaleta nie posiada przycisku alarmującego.

Pomieszczenie dla opiekuna z dzieckiem znajduje się obok dostosowanej toalety. Wyposażone jest w przewijak i umywalkę.

Budynek posiada 2 wyjścia ewakuacyjne. W budynku zastosowano  ogólną informację o drogach ewakuacji. Dodatkowym wyposażeniem jest wózek ewakuacyjny schodowy, który zapewnia bezpieczeństwo osobom z niepełnosprawnością ruchową. W budynku znajduje się dźwiękowy system powiadamiania alarmowego. Brak jest świetlnego systemu powiadamiania alarmowego.

W lokalu nie zastosowano całościowego planu budynku.  W holu budynku znajduje się ogólna tablica informacyjna.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij