logo BIP

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

napis międzynarodowy dzień rodzin, logo dnia rodzin na 2023, logo mops, wizerunek rodziny postaci ludzi trzymających się za ręce wykonanych z wycinanego papieru. Wszystkich okala światło imitujące promienie słońca

W 1993 roku Zgromadzenie Ogólne postanowiło, że 15 maja każdego roku powinien być obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Rodzin. Dzień ten jest okazją do propagowania świadomości problematyki rodziny oraz pogłębiania wiedzy o procesach społecznych, ekonomicznych i demograficznych zachodzących w rodzinach.

Przyjęto zestaw 17 celów mających na celu wyeliminowanie ubóstwa, dyskryminacji, nadużyć i śmierci, którym można było zapobiec, przeciwdziałanie niszczeniu środowiska i zapoczątkowanie ery rozwoju dla wszystkich ludzie, wszędzie. Rodziny oraz polityki i programy zorientowane na rodzinę są niezbędne do osiągnięcia wielu z tych celów.

Obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin 2023 skupiają się na najważniejszych zmianach demograficznych i ich wpływie na rodziny. Wydarzenie ma na celu dzielenie się aktualną wiedzą na temat trendów demograficznych, w tym starzenia się i solidarności międzypokoleniowej; ułatwić analizę ich wpływu na życie rodzinne; i zaleca polityki zorientowane na rodzinę, które odpowiadają potrzebom rodzin na całym świecie.

Polityka rodzinna jest podstawą krajowych polityk publicznych i najbardziej znaczącym narzędziem wpływania przez rządy na poziom życia przyszłych pokoleń. W ramach realizacji globalnych ambicji Celów Zrównoważonego Rozwoju polityka rodzinna odgrywa ważną rolę w realizacji wielu celów. MOPS we Wrocławiu również kształtuje pozytywny wizerunek rodziny, w naszym przypadku rodziny wielodzietnej.

Wychowanie liczniejszej rodziny we Wrocławiu jest ogromną inwestycją społeczną. Polityka wobec rodziny, budowana w oparciu o ideały społecznej solidarności spowodowała, że w roku 2019 zdecydowaliśmy się na wprowadzenie świadczenia „Wsparcie na starcie”. To świadczenie z tytułu urodzenia się dwojga lub więcej dzieci podczas jednego porodu. Świadczenie jest wypłacane jednorazowo, bez względu na dochód rodziny ubiegającej się o nie. Świadczenie wynosi 2.000 zł i przysługuje na każde urodzone dziecko również na dziecko adoptowane.

Szczegóły w linku poniżej;

"Wsparcie na starcie"

W ramach Programu Pomocy dla Rodzin Wielodzietnych w MOPS oferujemy Państwu także naszą Kartę Rodzina Plus. Za okazaniem ważnej Karty uczestnicy Programu mogą korzystać z wielu zniżek, udogodnień i bezpłatnych wejść.

Pełną ofertę można zobaczyć klikając w link poniżej;

Karta Rodzina Plus

Oferujemy ponadto Kartę Dużej Rodziny. Zniżki na zakupy i wakacje. Wyjście do kina czy na basen z trójką lub czwórką dzieci to nie lada wyzwanie – nie tylko logistyczne, ale przede wszystkim finansowe. Nie wspominając już o wyjeździe na wspólne wakacje. Znacznym odciążeniem będzie tutaj Karta Dużej Rodziny.

To system zniżek dla rodzin 3+ w wielu miejscach w całej Polsce – zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. To sklepy z odzieżą, obuwiem, a nawet biżuterią, tańsze prenumeraty np. czasopism, zakup książek. Mniej zapłacimy też w wielu restauracjach i kawiarniach, parkach rozrywki, ośrodkach wypoczynkowych, kinach, muzeach, basenach. I wielu, wielu innych miejscach.

Jakie zniżki oferuje we Wrocławiu można sprawdzić klikając w link;

Karta Dużej Rodziny

Z każdym rokiem więcej firm przystępuje do programu, a ich oferta jest coraz atrakcyjniejsza.

 

 

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij