logo BIP

MOPS informacja

W OKRESIE PANDEMII NA PAŃSTWA TELEFONY W SEKRETARIACIE

OCZEKUJEMY DO GODZINY 19:00. (PN.-PT.)

Kontakt: tel. (071) 78-22-300 do 03

Sekretariat Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław ul. Strzegomska 6
Kontakt: tel. (071) 78-22-300 do 03
fax (071) 78-22-405
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl

Kasy przy ul.Strzegomskiej 6 czynne od pn.do pt.

w godzinach 10:00 - 14:00 

Uwaga! za wyjątkiem ostatniego dnia miesiąca -

kasy czynne od 10:00-12:00

INFOLINIA

  tel. 71 782 23 22

Świadczenia rodzinne, 500+ oraz 300 +

   tel. 71 799 92 74

   tel. 71 782 23 26 (wypłata)

DODATKI MIESZKANIOWE

    tel. 71 782 23 46

    tel. 71 782 23 48

KARTA RODZINA PLUS i
KARTA DUŻEJ RODZINY

    tel.  (71) 78 23 595

    tel.  (71) 78 23 594

   ul. Strzegomska 6, pokój 26
 Obsługa klientów w okresie pandemii:

Przyjmujemy klientów od poniedziałku

do piątku od godziny 8.00 do 15.00. !

 

POWIATOWY ZESPÓŁ DS. ORZEKANIA  NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI                  

SIEDZIBA ZESPOŁU:

Wrocław 53-661 Pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro
Obsługa klientów pokój nr 316, od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 15:00.
Informacja telefoniczna: 071 78 22 360, 071 78 22 362, 071 78 22 363

Adres e-mail: zon@mops.wroclaw.pl

Więcej informacji na temat orzecznictwa o niepełnosprawności w linku poniżej:

KLIKNIJ TUTAJ

 

 

Wyszukaj

Ponad 5 tysięcy paczek dla starszych, schorowanych, samotnych, nieradzących sobie finansowo i pozostających w kryzysie bezdomności wrocławian sfinansowało miasto.

Święta Bożego Narodzenia, to dla większości piękny, magiczny okres radości, miłości, atmosfery rodzinnej i prezentów – powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk – Ale jest to też czas, w którym szczególnie pamiętamy o tych wrocławianach, dla których święta są wyjątkowo trudne; o samotnych, starszych, schorowanych, bez dachu nad głową. W tym roku, ze względu na epidemię, nie możemy zorganizować corocznych wigilijnych spotkań z nimi, dlatego we współpracy ze wspaniałymi organizacjami, fundacjami i stowarzyszeniami przygotowujemy 5 tysięcy świątecznych paczek, które trafią do mieszkańców w najtrudniejszej sytuacji  – kontynuował Jacek Sutryk. – Dziękuje wszystkim zaangażowanym, to wspaniale widzieć, jak jednoczymy się w pomaganiu.
Paczki sfinansowało miasto kwotą blisko 400 tys. złotych, a przygotowują je: Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Fundacja Weź Pomóż, Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Wrocławskie, Fundacja Antoni, Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Fundacja Homo Sacer i Fundacja Sancta Familia we Wrocławiu.


Dziś CARITAS kończy pakowanie części paczek.  – Chcemy w ten sposób sprawić odrobinę radości osobom samotnym i ubogim w Święta. Nie chcemy, by ktokolwiek czuł się sam w tym szczególnym czasie – opisuje sens akcji ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. – To gmina Wrocław i osobiście prezydent Jacek Sutryk dbają, aby wygospodarować środki na kolejną edycję tej akcji.  W jej przeprowadzenie angażuje się wiele osób i instytucji. W tym roku po raz pierwszy poprosiliśmy przedszkola o przygotowanie świątecznych kartek. Akcja spotkała się z pięknym odzewem.
– Telefony z przedszkoli w ostatnich dniach odbierałam przez cały czas – relacjonuje s. Magdalena, koordynująca akcję „pocztówkową” – habit i biuro mam całe w brokacie, te kartki są prześliczne i w każdej widać nie tylko tę dziecięcą pracę, ale też życzliwość – opowiada siostra.
Paczki, których przygotowania podjęła się CARITAS, są przygotowywane w dawnej Zajezdni Dąbie.
Bardzo się cieszę, że prowadzona przez Stowarzyszenie TRATWA „Czasoprzestrzeń” stała się w okresie przedświątecznym centrum pomocy i życzliwości. – mówi Robert Drogoś, prezes Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA – To tutaj właśnie wrocławska Caritas przygotowuje paczki dla osamotnionych i ubogich wrocławskich seniorów, które ufundowało Miasto Wrocław. Nasze przestronne hale pozwalają na to, by w zgodzie z wytycznymi epidemiologicznymi mogło tu pracować obok siebie jednocześnie wielu wolontariuszy. Natomiast w przyszłym tygodniu rozpoczynamy pakowanie paczek w ramach akcji „1000 paczek świątecznych”, organizowanej przez nasze Stowarzyszenie. – dodaje – Od trzech lat angażujemy się w przygotowywanie Wigilii dla osób samotnych i potrzebujących, w których biorą udział setki mieszkańców naszego miasta. W tym roku, ze względu na pandemię, taka Wigilia nie będzie mogła się odbyć. Nie chcieliśmy jednak, aby potrzebujący zostali bez wsparcia, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie.
Każda paczka waży około 15 kg. Są w niej artykuły suche tj.: kasza czy ryż, jest również kakao, kawa, są konserwy mięsne i warzywa w słoikach, bakalie oraz coś słodkiego. W sumie do zapakowania było 30 ton żywności. Do paczek trafiają również życzenia od prezydenta Jacka Sutryka, drukowany biuletyn wroclaw.pl oraz kartki od przedszkolaków.


W przygotowanie i dystrybucję ok. połowy sfinansowanych przez miasto paczek zaangażowało się wiele wrocławskich fundacji i stowarzyszeń, na co dzień zajmujące się wspieraniem mieszkańców w potrzebie.


W okresie zimowym nasza placówka każdego dnia wydaje ponad 500 porcji gorącej zupy z dodatkiem pieczywa, produktów nabiałowych, owoców, konserw – mówi o działalności kuchni charytatywnej prowadzonej przez Fundację Antoni jej prezes, brat Rafał Gorzołka – Każda osoba która przyjdzie do naszej fundacji otrzyma pomoc. Jednym z większych zadań jakie prowadzimy od lat, to organizowanie wigilii dla 500 osób. W tym roku ze względu na pandemię wiele rzeczy się zmieniło – tłumaczył brat Rafał – W tym roku, aby nie narażać innych i siebie na zachorowanie na cowid-19,  nie będzie również wigilii dla ubogich i samotnych przy al. J. Kasprowicza 26, ale za to będą robione i wydawane 22 grudnia paczki świąteczne. W przygotowaniach i w transporcie paczek pomagają nam wolontariusze i klerycy WSD Franciszkanów.
Paczki trafią do schronisk, ogrzewalni i noclegowni dla osób w kryzysie bezdomności, do osób najuboższych korzystających z wsparcie kuchni charytatywnych zamiast wigilii, do samotnych, starszych, niepełnosprawnych. Do osób, do których dociera Streetbus, a także do kombatantów i seniorów.

 


 • ·       Caritas Archidiecezji Wrocławskiej – paczki będą wydawane przez jednostki miejskie (rady osiedli) oraz przez Caritas, m.in. 23 grudnia przy ul. Słowiańskiej 15-21, w ten sam dzień będzie wydawany tam posiłek wigilijny.
  ·       Towarzystwo pomocy im. Św. Brata Alberta przygotowuje i przekazuje paczki w ogrzewalniach i noclegowniach dla osób w kryzysie bezdomności.
  ·       Fundacja Antoni (Kasprowicza 26) prowadząca kuchnię charytatywną 21 grudnia wydaje posiłek wigilijny, a paczki 22 grudnia. Część z nich będzie dowieziona bezpośrednio do  podopiecznych fundacji.
  ·       Fundacja Sancta Familia (Monte Cassino 64) będzie wydawała paczki osobom korzystającym z kuchni charytatywnej między 21 a 23 grudnia. Kuchnia będzie wydawała także posiłek wigilijny 23 grudnia.
  ·       Fundacja Weź Pomóż będzie wydawać paczki ubogim, seniorom, osobom niepełnosprawnym, wielodzietnym w dniach między 21 a 23 grudnia
  ·       Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego wydaje paczki osobom bezdomnym, w schronisku, klientom Wrocławskiego Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym
  ·       Fundacja Homo Sacer  będzie wydawała paczki na trasie kursowania Streetbusa oraz osobom bezdomnym przebywającym na terenach niemieszkalnych, np. na terenach ogródków działkowych.

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij