logo BIPLogo Facebook

Podstawowe informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl
tel. 71 78 22 322
fax: 71 78 22 405

Godziny otwarcia

7.30 – 15.30
niektóre nasze biura mogą pracować
w zmienionych godzinach

Kasy

ul. Strzegomska 6
poniedziałek – piątek
10.00 – 14.00
w ostatni dzień miesiąca
10:00 – 12:00

Świadczenia rodzinne i alimentacyjne

tel. 71 79 99 274

Dodatki Mieszkaniowe

tel. 71 78 22 346
tel. 71 78 22 348

Karta Rodzina Plus
i Karta Dużej Rodziny

tel.  71 78 23 595
tel.  71 78 23 594
ul. Namysłowska 8
poniedziałek – środa i piątek
8.00 – 15.00
czwartek
8.00 – 16.30

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

tel. 71 78 22 360
tel. 71 78 22 362
tel. 71 78 22 363
e-mail: zon@mops.wroclaw.pl
pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316
poniedziałek – piątek
8.00 – 15.00

 

Wyszukaj

zdjęcie ogólnopolskiej akcji infomacyjnej Policji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"


Ze względu na szczególny czas wystąpienia pandemii choroby zakaźnej COVID-19 większa część społeczeństwa zdecyduje się na zaplanowanie wypoczynku na terenie naszego kraju. Dlatego tegoroczna, czwarta edycja, akcji została poszerzona o działania profilaktyczne związane
z bezpieczeństwem w górach.

Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne, firmy prowadzące usługi rekreacyjno-turystyczne itp.).

W okresie wakacji w trakcie przeprowadzania plenerowych spotkań z dziećmi i młodzieżą, zorganizowanych spotkań informacyjnych i informacyjno-edukacyjnych, policjanci realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej, z bezwzględnym zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych, a także wszelkich wytycznych w tym zakresie, informują o sposobach bezpiecznego zachowania się w trakcie całego sezonu wakacyjnego, szczególnie podczas wypoczynku w wodzie
i nad wodą oraz w górach. Projekt realizowany jest do końca września 2020 r.

Na potrzeby działań opracowane zostały materiały informacyjno-edukacyjne w postaci informatorów.

W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pn."Artystyczny przeWODNIK", promujący bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą oraz zdrowy tryb życia.

Ponadto, akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" została wpisana do Harmonogramu działań na rok 2020 w ramach Programu ograniczania przestępczości
i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020
.

PAMIĘTAJMY!

Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik wodny.

Wielu z nas także skorzysta z aktywności fizycznej i czas wakacyjny spędzi nad wodą. Nie pozwólmy jednak na to, aby zbytnia beztroska sprawiła, że zapomnimy o bezpieczeństwie swoim
i naszych bliskich. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że to my sami,
w pierwszej kolejności, odpowiedzialni jesteśmy za bezpieczeństwo swoje i innych.

Policjanci po raz kolejny przypominają i apelują:

  • Nigdy nie wchodźmy do wody i nie pływajmy po spożyciu alkoholu.
  • Nie pływajmy żaglówkami, łódkami, czy kajakami będąc pod wpływem alkoholu, czy innych środków działających podobnie do alkoholu – za naruszenie tego zakazu grozi nam m.in. kara grzywny, ponadto jest to niebezpieczne zarówno dla nas samych, jak i dla innych amatorów wodnych atrakcji.
  • Nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich. Jeśli chcemy wybrać się na dłuższą trasę pływacką, płyńmy asekurowani przez łódź lub załóżmy bojkę na szelkach.
  • Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni.
  • Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło.
  • Pływając żaglówkami, łódkami czy kajakami pamiętajmy o założeniu kapoka.
  • Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod stałą opieką dorosłych.
  • Zażywając kąpieli słonecznych nad wodą zwracajmy uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Jeśli będziemy w stanie mu pomóc, to zróbmy to, ale w granicach swoich możliwości. Jeśli nie będziemy czuli się na siłach, to zaalarmujmy natychmiast inne osoby lub właściwe służby.
  • Nie skaczmy rozgrzani do wody. Przed wejściem do wody zmoczmy nią klatkę piersiową, szyję, kark i nogi – unikniemy wstrząsu termicznego.
  • Nie wolno pływać na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych.
  • Uważajmy na „dzikie kąpieliska”, nierzadko mają nieznane dno i głębokość.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij