logo BIP

PODSTAWOWE INFORMACJE

W OKRESIE PANDEMII OCZEKUJEMY
NA PAŃSTWA TELEFONY
OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
OD GODZINY 7.30 DO 19:00.
Kontakt: tel. 71 78 22 300 do 03

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
53-611 Wrocław, ul. Strzegomska 6
tel: 71 78 22 300 do 03
fax: 71 78 22 405
e-mail: sekretariat@mops.wroclaw.pl

 

kasy

Kasy przy ul. Strzegomskiej 6

są czynne od poniedziałku do piątku

od godziny 10:00 do 14:00.

W ostatni dzień miesiąca

kasy są czynne od godziny 10:00 do 12:00.

 

Infolinia

tel. 71 78 22 322

 

Świadczenia rodzinne
i Program Rodzina 500+

tel. 71 79 99 274

tel. 71 78 22 326 (wypłaty)

 

DODATKI MIESZKANIOWE

tel. 71 78 22 346

tel. 71 78 22 348

 

KARTA RODZINA PLUS
i KARTA DUŻEJ RODZINY

tel.  71 78 23 595

tel.  71 78 23 594

ul. Strzegomska 6, pokój 26

W okresie pandemii
biura przyjmują
od poniedziałku do piątku
od godziny 8.00 do 15.00. 

 

POWIATOWY ZESPÓŁ
DS. ORZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI
                  

tel. 71 78 22 360

tel. 71 78 22 362

tel. 71 78 22 363

e-mail: zon@mops.wroclaw.pl

pl. Solidarności 1/3/5 - III piętro, pokój 316

Przyjmujemy klientów
od poniedziałku do piątku
od godziny 8:00 do 15:00.

Więcej informacji na temat orzecznictwa o niepełnosprawności w linku poniżej:

KLIKNIJ TUTAJ

 

 

Wyszukaj

   Dzień Pracownika Socjalnego to święto wszystkich pracowników służb społecznych, w szczególności pracowników socjalnych. To także odpowiednia chwila, aby móc podziękować im za niesienie pomocy innym i wielkie zaangażowanie. Tegoroczne wrocławskie obchody odbyły się w Dolnośląskim Centrum Filmowym, w przeddzień ogólnopolskiego święta. Choć Dzień Pracownika Socjalnego przypada na 21 listopada, to wrocławscy przedstawiciele MOPS-u swoje święto obchodzili dzień wcześniej. Zgodnie z tradycją, poza życzeniami dla pracowników, wręczone zostały im także specjalne nagrody. Na uroczystości obecny był również Jacek Sutryk, dla którego była to pierwsza oficjalna wizyta w roli prezydenta Wrocławia.

Zawsze z radością i uśmiechem spotykamy się w „naszej rodzinie”, aby uczcić ten szczególny dla nas dzień. Przyjmijcie państwo z okazji tego święta serdeczne życzenia i podziękowania za dobrą, poważną i odpowiedzialną pracę na rzecz mieszkańców Wrocławia. Moim marzeniem i życzeniem jest to, aby każdy dzień kończyć bez konieczności waszych interwencji, z całym szacunkiem dla waszej wiedzy i umiejętności – mówiła do zgromadzonych pracowników MOPS-u dyrektor placówki Anna Józefiak-Materna, po czym wręczyła kwiaty, gratulując nowej roli, obecnemu prezydentowi Wrocławia.

 Zaprzysiężenie miało miejsce wczoraj, a dzisiaj, w wigilię Dnia Pracownika Socjalnego, rozpocząłem swoje urzędowanie. Wydaje mi się to dość symboliczne i dla mnie osobiście niezwykle ważne. Cieszę się, że to właśnie z wami jestem na pierwszym spotkaniu, które odbywam w roli prezydenta Wrocławia i chciałbym życzyć wam wszystkiego najwspanialszego. Jednocześnie dziękując za to, co robicie na co dzień. Moja kadencja z pewnością będzie kadencją spraw społecznych, czyli tych spraw, które są wam szczególnie bliskie – dodał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

    Zgodnie z tradycją, poza życzeniami i poprzedzającym je występem artystycznym, pracownikom socjalnym wręczone zostały także „Perełki pracy socjalnej”, czyli nagrody, które od 2011 roku otrzymują osoby szczególnie zaangażowane w realizację i rozwój pracy socjalnej. W tym roku byli to: Anna Jaros, Agata Knabe, Jolanta Gonera, Miłosz Blecki, Wioletta Szymańska, Irina Szemczuk-Kluska, Iwona Szyjka, Katarzyna Kurek, Grażyna Mączka, Agnieszka Gidzińska, Beata Jeżower oraz Joanna Kupis. Kryteria, jakie musi spełnić kandydat do nagrody „Perełka Pracy Socjalnej” to między innymi nowatorskie podejście do realizacji pracy socjalnej w ramach wybranej metody pracy socjalnej  - praca z indywidualnym przypadkiem ( jednostką / rodziną ), praca grupowa, praca metodą środowiskową. Praca zgodna z etyką zawodową. Gotowość do podejmowania nowych wyzwań. Samodzielność w działaniu lub umiejętność korzystania ze wsparcia instytucji. Gotowość do doskonalenia i aktualizowania wiedzy z zakresu pracy socjalne. Umiejętności diagnostyczne, zdolność planowania i organizowania  swojej pracy. Zdolność do obiektywnej oceny sytuacji i problemów klienta. Szczególne umiejętności w pracy z wybranymi grupami klientów.

   Nagrody wręczyli: Jacek Sutryk   – Prezydent Wrocławia, Anna Józefiak – Materna – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy we Wrocławiu, Elżbieta Olber - Z-ca Dyrektora (ds. Pomocy Społecznej)MOPS.Perełki Pracy Socjalnej wręczane były przy akompaniamencie, w postaci kwartetu trębaczy i perkusistów, uczniów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu.

   Przybyli i zaproszeni goście zobaczyli również film autorstwa kolegów i koleżanek – pracowników socjalnych pod tytułem Dzień z życia pracownika socjalnego MOPS w reżyserii Magdaleny Sarnowicz. Obraz  z dużym dystansem i w sposób humorystyczny pokazał trudy pracy, ale i jej pozytywne strony, które świadczą o fakcie wykonywania zawodu z prawdziwą pasją.

   Dzień uświetnił także występ lokalnych artystów. W Sali Dolnośląskiego Centrum Filmowego mogliśmy wysłuchać między innymi głosu Zuzzanny Kołodziej  w utworze „Okularnicy” autorstwa Agnieszki Osieckiej oraz zapoznać się z repertuarem muzycznym , wrocławskiej artystki Adrianny Styrcz, która zabrała przybyłych gości w muzyczną podróż od twórczości Artura Andrusa po Amy Winehouse.

   Specjalne wyróżnienia w tym dniu w imieniu komendanta Komisariatu Policji Wrocław Ołbin przekazał  kom. Grzegorz Chomontowski. Podziękowanie w formie dyplomów otrzymali Piotr Nietreba lider grup roboczych ( ZTPS 7) – za niezwykłe zaangażowanie podejmowane w procesie szkolenia w obszarze procedury niebieskiej karty oraz udaną współpracę w grupach roboczych z dzielnicowymi Komisariatu Wrocław Ołbin oraz Izabela Pawłowska lider grup roboczych ( ZTPS7) za profesjonalizm i trud włożony w proces szkolenia w obszarze procedury niebieskiej karty oraz udaną współpracę na grupach roboczych z dzielnicowymi Komisariatu Wrocław Ołbin. Ponadto za zaangażowanie podejmowane w procesie organizowania i współtworzenia przedsięwzięć w ramach : Wrocławskiej Kampanii Przeciwko Przemocy „ Biała Wstążka”

  Motto na przyszłość:

Pamiętajmy róbmy tak, aby Nasza praca była źródłem satysfakcji, trud jaki w nią wkładamy zauważany i doceniany, a zawód pracownika socjalnego cieszył się jak największym zaufaniem społecznym. Dajemy ludziom uśmiech, siłę, wsparcie, dlatego życzmy sobie nawzajem, aby to całe dobro wracało w postaci życzliwości ze strony podopiecznych oraz instytucji, z którymi współpracujemy.

 

 

Źródło: Łukasz Kocur / Patryk Załęczny

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij