logo BIP

Budynek MOPS fot. Dorota Szadejko

 

MOPS informacja

ŚWIADCZENIA RODZINNE

tel. 71 782 23 22

500+

tel. 71 799 92 74

tel. 71 799 92 87

tel. 71 782 23 26 (wypłata)

DODATKI MIESZKANIOWE

tel. 71 782 23 46

tel. 71 782 23 48

KARTA RODZINA PLUS i
KARTA DUŻEJ RODZINY

ul. Strzegomska 6, pokój 26
obsługa klientów:
pon. śr. pt. od godz. 8.00 – 15.00,
we wtorki od godz. 11.00 – 15.00,
w czwartki od godz. 9.00 -17.00
tel./fax 71 782 35 95; 71 782 35 94

Wyszukaj

RODO w MOPS

25.05

RODO w MOPS

Informacje ogólne

przejdź do artykułu
MOPS na Facebooku

08.03

MOPS na Facebooku

W dniu 30.01.2018 uruchomiliśmy na portalu Facebook nowy profil MOPS  - zapraszamy do śledzenia publikacji !

przejdź do artykułu
START W DOROSŁOŚĆ

05.02

START W DOROSŁOŚĆ

Projekt skierowany do osób, które opuszczają lub opuściły pieczę zastępczą.

przejdź do artykułu
Warsztat Terapii Zajęciowej „Przystań”

02.02

Warsztat Terapii Zajęciowej „Przystań”

prowadzony przez Fundację Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra.

przejdź do artykułu
PROGRAM „RODZINA 500+”

04.08

PROGRAM „RODZINA 500+”

Informacje dotyczące programu

przejdź do artykułu
Wrocław Miastem @ktywnych

15.11

Wrocław Miastem @ktywnych

przejdź do artykułu
WROMIK

19.02

WROMIK

to kompendium wiedzy o możliwościach, jakie osobom z niepełnosprawnościami oferuje Wrocław

przejdź do artykułu
W piątek 21 lipca 2017 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu w ramach wizyty studyjnej odwiedziła czteroosobowa delegacja przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach. Celem wizyty była wymiana doświadczeń w zakresie rozdzielania pracy socjalnej od świadczeń finansowych.
ZTPS nr 5 od listopada 2015 r. wdraża program „intensywnej pracy socjalnej” (IPS), który ma na celu testowanie modelu pracy socjalnej niezależnej od świadczeń z pomocy społecznej. Program został opracowany przez pracowników różnych komórek organizacyjnych MOPS we Wrocławiu pod kierownictwem Zastępcy Dyrektora ds. Pomocy Społecznej, Pani Elżbiety Olber. W toku testowania programu oraz jego stosowania udowodniona została jego duża skuteczność. Od września 2016 r. program został zaadoptowany jako jedno z narzędzi do realizacji projektu Wrocław Miastem @ktywnych.
Spotkanie, mające za celu dzielenie się dobrymi praktykami  odbyło się w siedzibie Zespołu Terenowej Pracy Socjalnej nr 5 przy ul. Kniaziewicza 29. Otworzyła je Pani Elżbieta Olber, Zastępca Dyrektora MOPS. Goście mieli okazję dowiedzieć się, jaka jest geneza wrocławskiego pomysłu na pracę socjalną, jak ten pomysł został wprowadzony w życie oraz jakie są jego efety. W koleżeńskiej atmosferze dzieliliśmy się swoim doświadczeniem i z uwagą wysłuchiwaliśmy katowickich doświadczeń w tym zakresie. Sporo miejsca w dyskusji zajęło omówienie poszczególnych kroków podejmowanych przez pracowników MOPS w procesie wdrażania procedury intensywnej pracy socjalnej. Istotne z punktu widzenia gości było przedstawienie narzędzi wspierających realizację intensywnej pracy socjalnej  i sposób pracy z klientem pomocy społecznej, który przedstawiła Pani Agnieszka Molewicz. Pracownicy katowickiego MOPS mieli okazję zapoznać się z zmienioną strukturą organizacyjną ZTPS nr 5, która została dostosowana do wdrażania intensywnej pracy socjalnej. Omówione zostały warunki pracy zarówno pracowników wdrażających IPS, jak i realizujących świadczenia z pomocy społecznej. Pracownicy socjalni Agnieszka Molewicz i Stanisław Cichno podzielili się swoimi doświadczeniami z codziennej pracy. Mówili oni zarówno o sukcesach, jak i o trudnościach.
Część spotkania poświęcona została na wspólne analizowanie różnic organizacyjnych w Ośrodkach z Katowic i Wrocławia oraz wzajemnej informacji na temat „jasnych” i „ciemnych” stron przyjętej organizacji pracy. Poruszone zostały także tematy bliskie pracownikom pomocy społecznej, jak asystentura rodziny, instytucjonalne wsparcie osób starszych, charakterystyka beneficjentów pomocy społecznej w obu miastach.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.