logo BIP

Budynek MOPS fot. Dorota Szadejko

 

MOPS informacja

ŚWIADCZENIA RODZINNE

tel.: (71) 78-22-322

 

500+

tel.: (71) 79-99-274

tel.: (71) 79-99-287

tel.: (71) 78-22-326 (wypłata)
 

DODATKI MIESZKANIOWE

tel.: (71) 78-22-346

tel.: (71) 78-22-370

Wyszukaj

ŚWIADCZENIE

23.01

ŚWIADCZENIE "ZA ŻYCIEM"

Jednorazowe świadczenie z tytułu urodzenia żywego dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu

przejdź do artykułu
Wrocław Miastem @ktywnych

15.11

Wrocław Miastem @ktywnych

przejdź do artykułu
Program 500plus

19.02

Program 500plus

Zespół Świadczeń Wychowawczych ul. Namysłowska 8, 50-304 Wrocław

przejdź do artykułu
Psy asystujące w MOPS

19.02

Psy asystujące w MOPS

Od stycznia tego roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu zaprasza ...

przejdź do artykułu
ŚWIADCZENIE RODZICIELSKIE.

19.02

ŚWIADCZENIE RODZICIELSKIE.

Świadczenie rodzicielskie.

przejdź do artykułu

Dnia 27 kwietnia 2017 roku w siedzibie Biblioteki Publicznej przy Bulwarze Ikara odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Artystyczny recycling”. Wernisaż był zwieńczeniem projektu, w którym wzięli udział uczestnicy Dziennego Domu Pomocy „Na Ciepłej”, w tym osoby z Centrum Spotkań dla osób z otępieniem, grupa osób niesłyszących oraz młodzież z Ośrodka Socjoterapii przy ul. Kieleckiej.
 
Na przestrzeni kilku miesięcy tworzyliśmy wspólnie portrety ikon popkultury i kwiatowe kompozycje. Wykorzystaliśmy bardzo nietypowe materiały z „odzysku: druciaki, gąbki, plastikowe rurki, dywaniki łazienkowe, zapalniczki, zużyte butelki, kolorowe druciki, rajstopy, pakuły do uszczelniania rur, guziki oraz folia aluminiowa. Spotkania miały na celu integrację uczestników, rozwój ich wyobraźni i zdolności twórczych. Powstałe prace, poza walorami artystycznymi, są świetnym dowodem na to, że różnice międzypokoleniowe a także ograniczenia fizyczne czy psychiczne nie stanowią przeszkody w tworzeniu. Kolejny raz udowodniliśmy, że w  przyjaznej i rodzinnej atmosferze jesteśmy w stanie razem „stworzyć coś z niczego”! Otwarcie wystawy uświetniła pantomima w wykonaniu uczniów z Policealnego Studium Animatorów Kultury oraz występ grupy wokalnej z Ośrodka Socjoterapii we Wrocławiu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne działania!!!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.